Artykuł z naszej pierwszej strony WWW

2011-09-03 13:30:04

WSPANIAŁY SUKCES DRUŻYNY Z OSTROWA!!!

Po tym jak seniorska drużyna mężczyzn OSP Ostrowo wygrała gminne zawody sportowo-pożarnicze, zostawiając w pokonanym polu m.in. Strzelno, czy też Ciencisko, awansowała do zawodów powiatowych, które odbyły się 4 lipca 2009r. na boisku sportowym w Wójcinie. Podobnie jak w zawodach gminnych, w zawodach powiatowych również nie miała sobie równych, pokonując m.in. faworyzowane OSP Padniewo. Drużyna z Ostrowa zwyciężyłą uzyskując łączną ilość punktów 106,40 (bojówka 40,80sek, sztafeta 7x50m. 65,60sek) i tym samym awansowała do zawodów Wojewódzkich, w których ma szansę na sprawienie sporej niespodzianki.

O sile i potencjale drużyny z Ostrowa świadczy średnia wieku startujących w niej zawodników, która wynosiła w dniu zawodów 23 lata. Kadra została więc radykalnie odmłodzona. Ze " starszych" zawodników, którzy startowali w zawodach sportowo-pożarniczych w poprzednich latach pozostali tylko Mariusz Wojciechowski, Paweł Łukomski oraz Maciej Szparagowski, reszta zawodników byli to zawodnicy nowi, którzy dopiero po raz pierwszy startowali w podobnych zawodach. Kolejnym argumentem przemawiającym za siłą drużyny z Ostrowa jest fakt, iż wygrała ona zawody powiatowe pomimo uzyskania 3 pkt karnych za nie przeskoczenie rowu.

Czasy poszczególnych drużyn przedstawiają się następująco:

1. OSP Ostrowo -106,40

2. OSP Padniewo -107,50

3. OSP Gębice -111,50

4. OSP Dąbrowa -122,18

5. OSP Strzelno -128,60

6. OSP Mokre -132,40

7. OSP Jeziora Wlk. -134,50

8. OSP Golejewo -135,60

Skład drużyny z Ostrowa przedstawiał się następująco:

Mariusz Wojciechowski, Maciej Szparagowski, Mateusz Szymański, Szymon Szymański, Marcin Harko, Zbigniew Chmal, Krzysztof Wojtczak, Marek Wojtczak, oraz Paweł Łukomski.

Kreator stron www - przetestuj!